منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
پیشنهاد ارزشیابی موضوع تلاش و کسب موفقیت مدیر

پیشنهاد ارزشیابی موضوع تلاش و کسب موفقیت مدیر

پیشنهاد ارزشیابی تقویت املایی دانش آموزان ضعیف

پیشنهاد ارزشیابی تقویت املایی دانش آموزان ضعیف

پیشنهادات ارزشیابی برای زندگی مشترک با هم اتاقی ها

پیشنهادات ارزشیابی برای زندگی مشترک با هم اتاقی ها

دانلود پیشنهاد ارزشیابی دانش آموز پرخاشگر

دانلود پیشنهاد ارزشیابی دانش آموز پرخاشگر

مقاله صادرات فرش

مقاله صادرات فرش

مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي

مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي

طرح توجيهی بسته بندي ماست پاستوريزه

طرح توجيهی بسته بندي ماست پاستوريزه

مقاله طرح کاداستر

مقاله طرح کاداستر

مقاله حقوق و دستمزد

مقاله حقوق و دستمزد

دانلود مقاله حسابداری اجتماعی

دانلود مقاله حسابداری اجتماعی

مقاله توليد پسته در ايران، مشكلات  فروش وراهكارهاي توسعه صاد

مقاله توليد پسته در ايران، مشكلات فروش وراهكارهاي توسعه صاد

 مقاله ورزش بانوان

مقاله ورزش بانوان

گروه محصول -> -> آموزش ابتدایی

تجربیات مدون تاثیر شاد بودن معلمقیمت: ۴۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 60     کد محصول :5585      حجم فایل:68,47 KB      نوع فایل :rarفایل ورد قابل ویرایش

توضیحی مختصر از متن فایل  :

چکیده

قرآن کریم به عنوان چراغ پر فروغ و سراج وهاج که کاملترین برنامه و قوانین را برای سعادت بشر دارد در آیات نورانیش مکتب تعلیم و تربیت اسلامی را به زیبائی هرچه تمام ترسیم نموده است و خداوند را به عنوان اولین معلم بشر معرفی نموده که به پیامبرش در آغاز بعثت فرمود:  " اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِى خَلَقَ " (سوره علق) و اینچنین مکتب تعلیم و تربیت اسلامی به عنوان مکتبی ممتاز، مستقل و با مبانی و اصول مشخص پدیدار گردید که در این مکتب علم و دانش، معلم و متعلم (شاگرد و مربی) و مدرسه و از جایگاه بسیار ارزشمند و رفیعی برخوردارند.

مقدمه :

پس از نهاد خانه و خانواده که کانون پر مهر و محبت پدر و مادر است مدرسه مهم ترین مکان برای تعلیم و تربیت است جائی که محل بروز و ظهور رسالت خطیر معلمی است که اگر او معلمی کند راه انحراف بسته می شود و در زندانها مسدود می گردد.معلمی شغل مهمی است که ضرورت آن بر کسی پوشیده  نمی باشد .این ضرورت عمدتا شکل دهی تجربیاتی است که منجر به تغییرات مطلوب رفتاری در دانش آموختگان می شود.بخاطر همین ضرورت آشکار است که نقش معلم نهادینه شده است و بسیاری از گروههای اجتماعی و افراد و دانشجویان و دانش آموختگان مختلف ،انتظارات کلی مشخصی از آنچه که یک  معلم  هست و  باید  باشد دارند.

یک معلم موفق و پژوهشگر باید نقاش باشد تا چهره ی زیبای دانش آموز را در ذهن دلش نقاشی کند ـ باید خطاط باشد تا به زندگی خط خورده بعضی از دانش آموزان شکل بدهد ـ باید شاعر باشد تا زندگی شاگردان خود را به بهترین نحو بسراید ـ خیاط باشد تا درزهای روح و دل پاک و کوچک کودکان را ترمیم کند ـ باید نسیم باشد تا از اشتباهات کودکانه شاگردان خود با مهربانی و ملایمت بگذرد ـ باید شبنم باشد و قطرات مهر را بر گل روی کودکان بپاشد ـ باید باران باشد تا پاکی را به شاگردان خود بیاموزد و باید ....

 از انجا که نقش مهم معلمی بر هیچ کسی پوشیده نیست از همین روی در این نوشتار سعی خواهم کرد با انتقال تجربیات خود در این زمینه به همکاران عزیز قدمی در راه ارتقاء سطح اموزشی کشور خود برداشته باشم.

مفاهیم و کلیات :        

« روش در مقابل واژه ی لاتینی «متد » به کار می رود ، واژه ی متد در فرهنگ فارسی « معین » و فرهنگ انگلیسی به فارسی «آریانپور »به :روش ، شیوه ،راه ،طریقه ، طرز ، اسلوب معنی شده است . به طور کلی «راه انجام دادن هر کاری » را روش گویند .روش تدریس نیز عبارت از راه منظم ،با قاعده و منطقی برای ارائه درس می باشد "تجربه" : تجربه به معنی ازمودن و ازمایش کردن میباشد .

" خدمت" :  به معنی کارکردن برای کسی ، بندگی کردن ، کار ، ماموریت میباشد.

 و منظور ما  از جامعه اموزشی در این نوشتار مدرسه دوره ابتدایی میباشد.

ارزیابی عمومی :

بنده در طول سالیان خدمتم هر سال بر حسب نیاز اموزش و پرورش منطقه ای که در آن مشغول به خدمت بودم یعنی شهرستان جاجرم، روستای ایور (که البته اکنون این روستا به شهر تبدیل شده و همچنین جزو شهرستان گرمه محسوب میشود )، در مسئولیتها و وظایف مختلف ایفای نقش کرده ام .تعدادی از سالها نقش مدیریتی داشته ام و بقیه را هم اموزشی.

و باید یگویم که همه این سالها سرشار از  خاطرات تلخ و شیرین و تجربیات کوچک و بزرگی است که امیدورام با انتقال انها به همکاران جوان عزیزی که به تازگی پا به این عرصه عظیم و پرمسئولیت گذاشته اند ، توانسته باشم قدمی در راه خدمت بیشتر به جامعه اموزش کشورم برداشته باشم.

درهمین ابتدای صحبتهای خودم باید به همه عزیزان بگویم که، ای دوست و همکار گرامی اگر به معلمی به عنوان یک شغل نگاه کنی ازهمین الان باخته ای ، چرا که معلمی یک نوع هنر است ، هنر عشق ورزیدن ، هنر خدمت کردن ، هنر همچون شمع اب شدن و شاهد پروانه شدن پروانه هایت بودن و تو اگر به این همه عشق و هنر به چشم یک شغل و ابزار بنگری نه تنها خود از ان لذت نبرده ای بلکه پروانه هایت را از پروانه شدن باز داشته ای و تا ابد انها  را در پیله خود نگه داشته ای . همه همکاران  زحمت کش و عزیزی که سالها تجربه خدمت در مدارس سراسر کشور را داشته اند این حرفها را با اعماق وجودشان درک میکنند ، ان شاء الله که شما معلم جوان عزیز نیز همه این  عشقها و هنر ها را با اعماق وجودت درک کنی.

ابتدا نقاط مثبت از ارزیابی خود را ذکر میکنم وسپس به نقاط ضعیف می پردازم :

اولین نکته ای که باید ذکر کنم این است که : از انجا که محل خدمت بنده در سالهای اولیه تدریس در روستا بود، شاگردان بنده نیز بچه های روستا بودند که وجودشان سرشار از صفا و خلوص است. بچه های روستا چون در محیط بی ریایی و به دور از تجملات و زرق و برق زندگی مادی بزرگ شده اند بالتبع دارای شخصیتی بی ریا و با صفا و صمیمیت هستند و همین نکته باعث می شود که فضای ایجاد شده در کلاسهای درس پر باشد از صفا و صمیمیتی که همراه میشود با دلسوزی و خلوص معلمان عزیز. گویی معلم در چنین کلاسی با همه وجودش حس میکند که زحماتی که می کشد به ثمر خواهد نشست و نتیجه خواهد داد و هر کدام از بچه هایی که با همه زحمات پدر و مادرهایشان در سر کلاسهای درش نشسته اند روزی یکی از مردان بزرگ کشور میشوند .

از جمله نقاط مثبت دیگر وجود کادر بومی در مدراس ومنطقه اموزش وپرورش که خود به طور ملموس متوجه مشکلات وکمبودها هستند ودر رفع انها با کادر مدرسه همکاری های لازم را دارند البته گاهی همین قضیه خود باعث ایجاد مشکلاتی میشود که در ادامه ذکر خواهم کرد .

ایجاد سیستم ارزشیابی توصیفی در سالهای اخیر با وجود نقصها و کمبودهایی که دارد توانسته تا حدودی حس برتری دانش اموزی را بر دانش اموزان دیگر از بین ببرد ولی این نکته را هم باید به یاد داشته باشیم که حس رقابت هم تا حدودی و در برخی موارد لازم است و باعث میشود که دانش اموزان برای یادگیری بیشتر تلاش کنند.

یک نکته مهم که وجود دارد این است که در کار معلمی و یا مدیریت، همسران معلمان  و مدیران عزیز کمک بسیار زیادی می توانند به انها بکنند و من واقعا از همین جا تشکر بسیار زیادی از همسر دلسوز و مهربانم دارم که اگر راهنمایی ها و کمک ها و حمایت های ایشان نبود دچار مشکلات زیاد و جبران ناپذیری در مسائل مدرسه و امور خانه وخانوادگی می شدم . همسران معلمان عزیز  باید توجه داشته باشند که حمایتهای انان علاوه بر اینکه باعث ایجاد روحیه ای سرشار از اعتماد به  نفس در معلم میشود بلکه میتواند در انان در یک تدریس خوب کمک زیادی کند که با وجود تمام سختی ها و مشکلاتی که در حیطه اموزش وجود دارد با فراغت بال و با خیال اسوده در سر کلاسهای درس ویا... حاضر شود.

بیشرین مشکلی که بنده در طول خدمتم با ان مواجه بودم کم بودن سطح اطلاعات خانوده ها و عدم همکاری اولیای دانش اموزان با مدرسه بود که واقعا در کنار مشکلات عدیده دیگر نمود بیشتر وبارزتری داشت ، اما خوشبختانه در سالهای اخیر سطح اطلاعات خانواده ها اقزایش یافته و بیشتر به مسائل مربوط به تحصیل کودکانشان اهمیت می دهند و مشکلات گذشته کمتر مشاهده میشود.

در قسمت مدیریت گاهاً دیده میشد که معلمان همکاری لازم را با  مدیر ندارند ودلیل ان هم این بود که نمیخواستند بپذیرند همکار خود انها یا دوست یا اشنایشان یا فلان معلم غریبه ای از شهر کناری در سمت مدیریت برای انها قرار گرفته است و متاسفانه اینها مواردی است که به دلیل بومی بودن کادر مدارس پیش می امد  البته همیشه هم به این صورت نبود و در میان این سالها بودند معلمان عزیزی که همکاری های زیادی با هم داشتیم تا بتوانیم مدرسه ای خوب را اداره کنیم.

مشکل دیگر ،نبود امکانات کافی  و بودجه لازم بود،مواردی پیش می امد که معلم عزیز از بنده که در سمت مدیریت بودم در خواست میکردند که برای دانش اموز با استعداد کلاسش جایزه ای تهیه شود  اما به دلیل کمبود بودجه امکانش فراهم نبود و مجبور بودیم از خود خانواده ها کمک بگیریم .یادم هست در سال 82 دانش اموزی داشتم که همیشه هنگام ازمایشهای درسهای علوم سوال میپرسید که چرا ما در مدرسه ازمایشگاه نداریم. و از من درخواست میکرد که برای انجام ازمایش کتاب درسی یشان به یکی از مدارس شهرستان برویم که متاسفانه به همان دلایل کمبود بودجه امکان چنین موردی هم نبود. 

معلم 2
چکیده 2
مقدمه 2
مفاهیم و کلیات : 3
ارزیابی عمومی : 4
روشهای انجام کار : 8
تاثیر شاد بودن معلم شاد بودن معلم: 15
تبیین تجارب : 19
تجربیات مدیریتی : 27
عوامل موفقیت: 29
به کاربردن روشی تلفیقی : 33
یادگیری بهتر دانش آموزان. 43
دانش آموزان و نصب آن در کلاس . 46
اداره مدرسه توسط دانش آموزان 50
برگزاری مسابقه حدیث 52
طرح تشویق کلاسی 53
توجه به تفاوتهای فردی 55
نتیجه گیری : 60
منابع 60
 
 
 


  • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
  • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

محصولات مرتبط
پیشنهاد ارزشیابی موضوع تلاش و کسب موفقیت مدیر

پیشنهاد ارزشیابی موضوع تلاش و کسب موفقیت مدیر

قیمت: 19,000 ريال کد فایل:35643
فرمت فایل ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 6 صفحه قسمتی از فایل مقدمه   براساس نظریه موفقیت (انگیزش مبتنی بر موفقیت طلبی)، انسان ها هنگامی عملا به سطوح بالایی از بازدهی و کارآیی نائل می شوند که انگیزه کسب موفقیت و پیشرفت در آنان ایجاد شده باشد .به عبارتی دیگر، هر چه نیاز افراد به کسب موفقیت بیشتر باشد، کمیت و کیفیت فعالیت های آنها نیز در سطح بالاتری قرار خواهد گرفت . در چنین حالتی، پیوستگی شدید و نزدیکی میان انسانهایی که می...
پیشنهاد ارزشیابی تقویت املایی دانش آموزان ضعیف

پیشنهاد ارزشیابی تقویت املایی دانش آموزان ضعیف

قیمت: 19,000 ريال کد فایل:35642
فرمت فایل ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 6 صفحه قسمتی از فایل مقطع ابتدایی زیر بنای مقاطع دیگر تحصیلی می باشد و در مقطع ابتدایی نیز پایه اول اساس پایه های دیگر می باشد و هر چقدر دانش آموزان در این پایه بهتر آموزش ببینند در پایه های دیگر راحت تر هستند و بالعکس ; در پایه اول دو درس ریاضی و فارسی ( قرائت فارسی و املای فارسی ) کلیدی هستند و بیشترین ساعات به این دو درس اختصاص می یابد و از بین دو درس ذکر شده درس فارسی از اهمیت دو چندانی...
پیشنهادات ارزشیابی برای زندگی مشترک با هم اتاقی ها

پیشنهادات ارزشیابی برای زندگی مشترک با هم اتاقی ها

قیمت: 19,000 ريال کد فایل:35641
فرمت فایل ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 4 صفحه قسمتی از فایل وقتی جوان ایرانی پس از سختی ها و دردسرهای کنکور، بالاخره در یک دانشگاه قبول و از القابی نظیر پشت کنکوری بودن خلاص می شود، تحولی بزرگ در زندگی اش رخ خواهد داد. به ویژه اگر این مسئله با غیربومی بودن فرد در شهر محل تحصیل همراه گردد و شخص برای ادامه تحصیل، ناگزیر به ترک خانواده و اقامت در یک خوابگاه دانشجویی شده باشد؛ او با چالش های متعددی مواجه خواهد بود. تجربه های منحصر به...
دانلود پیشنهاد ارزشیابی دانش آموز پرخاشگر

دانلود پیشنهاد ارزشیابی دانش آموز پرخاشگر

قیمت: 15,000 ريال کد فایل:35640
فرمت فایل ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 6 صفحه قسمتی از فایل پیشنهاد ارزشیابی با دانش آموز گستاخ چگونه برخورد کنیم ؟ (بیش فعال) هر معلمی در دوره تدریس خود ممکن است با دانش آموزان گستاخ برخورد داشته باشد. نکته ای که اکثر معلمان را آزرده می کند. تندی و بی ادبی این دانش آموزان طوری است که به نظر می رسد کنترل آن ها ممکن نیست. در این جا روش هایی را برای برخورد با دانش آموزان گستاخ پیشنهاد می کنیم. با دانش آموز گستاخ چگونه برخورد...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

  • 1
  • 2

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

حجم:7005KB | بازدید :797

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : مقدمه: اصولاً امروزه شهركهاي صنعتي بستر و شالوده رشد و ايجاد صنايع كوچك را فراهم مي كند. سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران هم به ايجاد روبناها مي پردازد و نواحي ، شهركها و مدلهاي مختلف توسعه اقتصادي نظير خوشه...

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

حجم:4886KB | بازدید :889

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : طرح مقدماتی کارخانه تولید طناب نایلونی هر شرکت تولیدی از سه بخش کلی تشکیل شده است که بترتیب زیر می‌باشند. 1-    بخش اداری 2-    بخش حقوقی 3-    بخش فنی و تخصصی و ما در این مجموعه به توضیح...

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

حجم:4013KB | بازدید :678

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه: شرکت کارتن مشهد(سهامی عام) در تاریخ 7/3/1363 تحت شمارة 3333 در ادارة ثبت شهرستان مشهد به ثبت رسید و در مرداد ماه سال 1368 بهره‌برداری آزمایشی و از ابتدای سال 1369 بهره‌برداری عملی از آن با ظرفیت 20.000 تن ورق و کارتن در...

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

حجم:3511KB | بازدید :1272

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : منابع و عوامل توليد بخش كشاورزي   منابع اقتصادي روستاهاي ايران عمدتا شامل ؛ کشاورزي( زراعت، باغداري، دامداري ، شکار و صيد ) صنايع (دستي، روستايي، خانگي و کارگاهي) خدمات (عمومي، حمل و نقل و ...) ، دادوستد و پيله وري و...

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

حجم:2462KB | بازدید :793

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : اقتصاد روستايي اقتصاد روستايي شاخه اي از اقتصاد است که با اقتصاد کشاورزي وابستگي متقابل دارد و در کليت ، خود جزئي از اقتصاد ملي است. هر گونه تغييري در اقتصاد ملي باعث تغيير در اقتصاد روستايي خواهد شد. اقتصاد روستايي با...

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

حجم:2131KB | بازدید :830

فایل ورد قابل ویرایش 142 صفحه توضیحی مختصر از متن فایل  : مقدمه الگوريتمهاي مسيريابي در هريك از سه قرم گذشته فناوري خاصي رونق داشته باشد قرن هجدهم زمان توسعه سيستم هاي مكانيكي بزرگ به همراه  انقلاب صنعتي بود. قرن نوزدهم عصر موتور بخار بود. قرن بيستم زمان جمع آو...

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

حجم:959KB | بازدید :789

تقريباً همه ي ما در زندگي روزمره به آب گرم شده توسط انرژي خورشيدي بر خورده ايم. تا به حال چند بار شيلنگ آب را باز كرده ايد و با آب بسيار داغ درون آن مواجه شده ايد؟ خورشيد بدون توجه به تمـايل شـما آب درون شيـلنگ را گـرم مي كند. سيستم هاي گرمكن آب خورشيدي غير فعال از قديمي ترين و...