منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
پیشنهاد ارزشیابی موضوع تلاش و کسب موفقیت مدیر

پیشنهاد ارزشیابی موضوع تلاش و کسب موفقیت مدیر

پیشنهاد ارزشیابی تقویت املایی دانش آموزان ضعیف

پیشنهاد ارزشیابی تقویت املایی دانش آموزان ضعیف

پیشنهادات ارزشیابی برای زندگی مشترک با هم اتاقی ها

پیشنهادات ارزشیابی برای زندگی مشترک با هم اتاقی ها

دانلود پیشنهاد ارزشیابی دانش آموز پرخاشگر

دانلود پیشنهاد ارزشیابی دانش آموز پرخاشگر

مقاله صادرات فرش

مقاله صادرات فرش

مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي

مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي

طرح توجيهی بسته بندي ماست پاستوريزه

طرح توجيهی بسته بندي ماست پاستوريزه

مقاله طرح کاداستر

مقاله طرح کاداستر

دانلود مقاله حسابداری اجتماعی

دانلود مقاله حسابداری اجتماعی

مقاله حقوق و دستمزد

مقاله حقوق و دستمزد

مقاله توليد پسته در ايران، مشكلات  فروش وراهكارهاي توسعه صاد

مقاله توليد پسته در ايران، مشكلات فروش وراهكارهاي توسعه صاد

 مقاله ورزش بانوان

مقاله ورزش بانوان

گروه محصول -> حسابداری و اقتصاد

دانلود مقاله اوراق بهادار و بازارهاقیمت: ۵۰۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 42     کد محصول :2533      حجم فایل:33,89 KB      نوع فایل :rarفایل ورد قابل ویرایش

 

توضیحی مختصر از مقاله  :

هدف ازهر تصمیم گیری مالی که یا تصمیمات تامین مالی یا تصمیمات سرمایه گذاری است، این است که ثروت مالکان را حداکثر نماید. برای یک شرکت سهامی این هدف به معنای حداکثر کردن ارزش بازار منافع مالکان یعنی ارزش سهام است. بنابراین تصمیمات یک مدیر مالی باید بر مبنای یک چشم انداز (دید) از ارزش سهام شرکت و بازارهایی که سهام در آن مبادله می شود گرفته شود.در صورتی که یک شرکت به وجوه نقد نیاز داشته باشد آیا باید سهام منتشر نماید یا اقدام به استقراض نماید؟ در صورتی که سهام جدید منتشر نماید آیا سرمایه گذاران فعلی خود را از دست می دهد؟ در صورت استقراض نرخ بهره مورد نیاز قرض دهندگان یعنی سرمایه گذاران در اوراق قرضه اش چقدر خواهد بود؟ چه مدت می تواند وام را تسویه حساب نماید؟ چه مدت باید آن را تسویه نماید؟اگر شرکت وجوه نقد برای سرمایه گذاری داشته باشد آیا مدیران مالی باید تا حدی که نیاز دارند سرمایه گذاری کنند؟ چه نوع ابزار مالی وجود دارد؟ یک سرمایه گذاری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ چه نوعی از ریسک را باید برای سرمایه گذاریشان متحمل شوند؟(تعهد نمایند)مدیران مالی باید دامنه وسیعی از اوراق بهادار در دسترس و بازارهایی که این اوراق در آنجا خرید و فروش می شوند را بشناسند. این فصل دید کلی از هر دو را فراهم می کند. هدف ما دو چیز است: ابتدا ما شما را با لغات و تعاریف استفاده شده در این کتاب آشنا می سازیم سپس، ما تصوری را در مورد چگونگی عملکرد بازارهای اوراق بهادار به شمامی دهیم به این دلیل که بدانید چگونه قیمت اوراق بهادار تعیین می شود.

 

اوراق بهادار :

یک ورقه ی بهادار سندی است که به مالکان ادعایی را در رابطه با گردش وجه نقد آتی می دهد. یک ورقه ی بهادار ممکن است بیانگر ادعای مالکان بر یک دارایی(مانند برگه سهام) یا ادعای بازپرداخت وجوه نقد استقراض شده ی بهره دار (مثل اوراق قرضه) باشد. این سند ممکن است تکه ای کاغذ (مثل گواهی سهام یا یک ورقه ی قرضه) یا ثبتی در دفتر ثبت (که ممکن است که یک ثبت کامپیوتری باشد) باشد. بازار اوراق بهادار ترتیبی برای خرید و فروش اوراق بهادار می باشد که ممکن است یک مکان فیزیکی یا فقط یک شبکه ی تلفن یا کامپیوتر باشد.

دانلود مقاله اوراق بهادار و بازارها

اوراق بهادار به سه گروه طبقه بندی می شوند:

اوراق بهادار بازار پول، اوراق بهادار بازار سرمایه و اوراق بهادار مشتقه- بر مبنای سررسید و منشأ ارزششان. واژه ی سررسید تسامحا به طول دوره ی زمانی قبل از بازپرداخت یک بدهی اشاره دارد. سایر واژه های به کاربرده شده در رابطه با واژه ی سررسید تخصصی تر می باشند. تاریخ سررسید یک ورقه ی بهادار عبارتست از تاریخ از پیش تعیین شده ای که مبلغ استقراض شده (که ارزش اسمی، ارزش اسمی اصل مبلغ یا ارزش در سررسید نامیده می شود) بازپرداخت می شود. اوراق بهادار بر مبنای تاریخ سررسیدشان حال می شوند(سررسید می شوند) . تاریخ سررسید اولیه، زمان بین تاریخ انتشار یک ورقه ی بهادار و تاریخ سررسید آن می باشد.

 

اوراق بهادار بازار پول:

اوراق بهادار بازار پول، بدهی های کوتاه مدت هستند. تاریخ سررسید اولیه اوراق بهادار کوتاه مدت، یک سال یا کمتر می باشد. رایج ترین اوراق بهادار بازار پول عبارتند از:

اسناد خزانه، اسناد تجاری، گواهینامه های سپرده بانکی، پذیرش بانکی.

بازارهای اوراق بهادار :

عملکرد اولیه ی یک بازار اوراق بهادار- خواه دارای مکان فیزیکی باشد یا نه – این است که خریداران و فروشندگان اوراق بهادار را در کنار یکدیگر جمع می کند. بازارهای اوراق بهادار می توانند طبقه بندی شوند به آنهائیکه محل فروش اولیه و فروش مجدد اوراق بهادار می باشند و آنهائیکه محل فیزیکی برای معامله ی اوراق بهادار نیستند.

 

بازارهای اولیه و ثانویه :

زمانی که یک ورقه ی بهادار برای اولین بار منتشر می شود در بازارهای اولیه فروخته می شود. در این بازار اوراق بهادار منتشرشده ی جدید، فروش رفته و سرمایه ی جدید افزایش می یابد.بنابراین بازاری است که مستقیما منافع صادرکننده ی اوراق بهادار را می فروشد. سه روش برای جذب سرمایه در بازار اولیه وجود دارد:اول فروش مستقیم که در آن سرمایه گذار سهام را به طور مستقیم از صادرکننده ی سهام خریداری می نماید بیشتر شرکت هایی که دارای سرمایه ای ریسک پذیر می باشند ترجیح می دهند که در واحدهای تجاری کوچک و در حال رشد سرمایه گذاری نمایند. هم چنین بسیاری از شرکت های سهامی اوراق بهادار خود را به طور مستقیم به سرمایه گذاران بزرگ مثل صندوق های بازنشستگی می فروشند. با انجام اینکار، صادرکننده می تواند نظم بیشتری به اوراق بهادار از جمله زمان و نحوه تسویه آن بدهند تا برای سرمایه گذاران دارای مطلوبیت بیشتری باشد. این نوع از فروش عرضه ی خصوصی نامیده می شود. روش دوم نهادهای مالی هستند که شرکت هایی می باشند که پول و مبالغی از سرمایه گذاران در عوض اوراق بهادار نهادها اخذ کرده و سپس آن پول را سرمایه گذاری می کنند. برای مثال یک بانک در قبال سپرده ی مشتریان حسابی برای آنها باز مینماید و سپس این پول های سپرده گذاری را جمع می کند و سپس این پول را به شرکت ها وام می دهد به غیر از بانکها شرکتهایی مثل صندوق های تعاونی و صندوق های بازنشستگی نیز از جمله نهادهای مالی هستند .اوراق بهادارابزاری است که نماینگر مالکیت دارایی یا تعهد بدهی است . اوراق بهادار به اوراق بهادار بازار پولی ، اوراق بهادار بازار سرمایه و اوراق مشتقه طبقه بندی شده است. اوراق بهادار بازار پولی ، اوراق بهادار قابل فروش با سررسید اصلی کمتر از یک سال و شامل اسناد خزانه ، برگه های تجاری، گواهی نامه سپرده و پذیرش بانکی می باشد . اوراق بهادار بازار سرمایه سررسید بالای یک سال دارند و شامل سهام عادی، اوراق قرضه شرکت سهامی و اوراق قرضه دولتی است. ابزارهای مشتقات ، قراردادهایی هستند که ارزش آنها از اوراق بهادار یا دارایی ها ، نرخ بهره، نرخ بورس یا شاخص مالی مشتق می شوند. ابزارهای مشتقه شامل حق تقدم خرید سهام ، قراردادهای سلف ، swap و کف و سقف می باشد.

بازار اوراق بهادار به هر آرایشی در اوراق بهادارهایی که می تواند خریداری یه به فروش رسد گویند و می تواند به صورت یک بازار رسمی به عنوان مثال یک بورس سهام یا یک بازار غیررسمی مثل عاملان بانکها به عنوان دلالان در بازارOTC برای اوراق قرضه  باشداوراق بهاداری که در بازارهای اولیه خرید و فروش میشوند برای انتشاردهنده ، سرمایه جدیدی فراهم می کند یا در بازارهای ثانویه که تجارت را میان سرمایه گذاران ایجاد می کند، هیچ سرمایه ی جدیدی برای صادرکننده نیست.سهام ها، اوراق قرضه، حق تقدم خرید و قراردادهای سلف در بازارهای اوراق بهادار مبادله می شوند . این بازارهای مالی ممکن است برای یک نوع از اوراق بهادار یا بیشتر از یک نوع اوراق بهادار تخصیص داده شوند، برای مثال اوراق قرضه ها، سلف و حق تقدم خرید که همه در بازارهای سازمان یافته شده تحت نظر بازار سهام نیویورک مبادله می شوند.بیشترو بیشتر ، اوراق بهادار در کشورهایی غیر از کشورهای اصلی شان ، خرید و فروش می شوند اوراق بهادار واقعی ممکن است خارج از بازارهای داخلی دادوستد نشود ، هنوز ابزارهای دادوستد اوراق بهاداری که نمایانگر مالکیت یک اوراق بهادار خارجی است ، وجود دارد برای مثال ADR و واحدهای انحصاری .شاخص های بازار،ٍ معیاری از اوراق بهادار برای ما ارائه می کند و یک ایده ای از نوسانات قیمت های اوراق بهادار به ما میدهد.بازار کارا بازاری است که در آن اطلاعات به سرعت در قیمت های اوراق بهادار منعکس میشود  ما قبلاً بازارهای کارا را براساس انواع اطلاعاتی که منعکس شده است طبقه بندی می کنیم در فرم ضعیف بازار، همه ی اطلاعات قیمت های گذشته در قیمتها ی اوراق بهادار منظور شده است ، در فرم نیمه قوی بازار، همه ی اطلاعات در دسترس عموم ، در قیمت های بازار منعکس شده است و در فرم قوی بازار، همه ی اطلاعات خصوصی و عمومی در قیمت های اوراق بهادار منعکس شده است.  مدارک نشان داده است که بازارهای اوراق بهادار u.s  از نوع بازارهای کارای نیمه قوی هستند . دادوستد با استفاده از اطلاعات داخلی که عملیات و کارایی بازار را مختل می کند در امریکا غیرقانونی است   • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
  • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

محصولات مرتبط
پاورپوینت بررسی مبانی اقتصاد مهندسی با طرح اسلایدهای زیبا

پاورپوینت بررسی مبانی اقتصاد مهندسی با طرح اسلایدهای زیبا

قیمت: 70,000 ريال کد فایل:30291
پاورپوینت بررسی مبانی اقتصاد مهندسی با طرح اسلایدهای کاملا زیبا و متفاوت باسلام. دوستان این مجموعه درباره پاورپوینت بررسی مبانی اقتصاد مهندسی میباشد که در مجموع 50 اسلاید زیبا و با گرافیک فوق العاده طراحی شده است. دوستان عزیز هنگام بازکردن فایل اصلی با پاورپوینت فایل رمزی از شما میخاد احتیاجی به وارد کردن پسورد نیست و با کلیک روی read only میتوانید وارد شده و اسلایدهارو مشاهده نمایید. پس حتما به این نکته دقت...
 پاورپوینت مشتری شناسی و برندسازی

پاورپوینت مشتری شناسی و برندسازی

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:30014
این پاورپوینت شامل23 اسلاید  می باشد. این محصول هم اکنون با پرداخت تنها 6900 تومان قابل دانلود خواهد...
پاورپوینت بورس اوراق بهادار

پاورپوینت بورس اوراق بهادار

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:30009
این پاورپوینت شامل28 اسلاید  می باشد. این محصول هم اکنون با پرداخت تنها 6900 تومان قابل دانلود خواهد...
پاورپوینت آشنايي با گروه اقتصادي و تجاري كشورهاي اسلامي

پاورپوینت آشنايي با گروه اقتصادي و تجاري كشورهاي اسلامي

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:29990
این پاورپوینت شامل45 اسلاید  می باشد. این محصول هم اکنون با پرداخت تنها 6900 تومان قابل دانلود خواهد بود.   •سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو) •گروه هشت كشور مسلمان در حال توسعه (D-8) •سازمان كنفرانس اسلامي (OIC) •نظام جهاني ترجيحات تجاري بين كشورهاي در حال توسعه (GSTP) •اتحاديه همكاريهاي منطقه‌اي كشورهاي حاشيه اقيانوس هند...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

  • 1
  • 2

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

حجم:7005KB | بازدید :900

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : مقدمه: اصولاً امروزه شهركهاي صنعتي بستر و شالوده رشد و ايجاد صنايع كوچك را فراهم مي كند. سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران هم به ايجاد روبناها مي پردازد و نواحي ، شهركها و مدلهاي مختلف توسعه اقتصادي نظير خوشه...

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

حجم:4886KB | بازدید :1031

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : طرح مقدماتی کارخانه تولید طناب نایلونی هر شرکت تولیدی از سه بخش کلی تشکیل شده است که بترتیب زیر می‌باشند. 1-    بخش اداری 2-    بخش حقوقی 3-    بخش فنی و تخصصی و ما در این مجموعه به توضیح...

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

حجم:4013KB | بازدید :768

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه: شرکت کارتن مشهد(سهامی عام) در تاریخ 7/3/1363 تحت شمارة 3333 در ادارة ثبت شهرستان مشهد به ثبت رسید و در مرداد ماه سال 1368 بهره‌برداری آزمایشی و از ابتدای سال 1369 بهره‌برداری عملی از آن با ظرفیت 20.000 تن ورق و کارتن در...

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

حجم:3511KB | بازدید :1430

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : منابع و عوامل توليد بخش كشاورزي   منابع اقتصادي روستاهاي ايران عمدتا شامل ؛ کشاورزي( زراعت، باغداري، دامداري ، شکار و صيد ) صنايع (دستي، روستايي، خانگي و کارگاهي) خدمات (عمومي، حمل و نقل و ...) ، دادوستد و پيله وري و...

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

حجم:2462KB | بازدید :926

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : اقتصاد روستايي اقتصاد روستايي شاخه اي از اقتصاد است که با اقتصاد کشاورزي وابستگي متقابل دارد و در کليت ، خود جزئي از اقتصاد ملي است. هر گونه تغييري در اقتصاد ملي باعث تغيير در اقتصاد روستايي خواهد شد. اقتصاد روستايي با...

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

حجم:2131KB | بازدید :960

فایل ورد قابل ویرایش 142 صفحه توضیحی مختصر از متن فایل  : مقدمه الگوريتمهاي مسيريابي در هريك از سه قرم گذشته فناوري خاصي رونق داشته باشد قرن هجدهم زمان توسعه سيستم هاي مكانيكي بزرگ به همراه  انقلاب صنعتي بود. قرن نوزدهم عصر موتور بخار بود. قرن بيستم زمان جمع آو...

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

حجم:959KB | بازدید :901

تقريباً همه ي ما در زندگي روزمره به آب گرم شده توسط انرژي خورشيدي بر خورده ايم. تا به حال چند بار شيلنگ آب را باز كرده ايد و با آب بسيار داغ درون آن مواجه شده ايد؟ خورشيد بدون توجه به تمـايل شـما آب درون شيـلنگ را گـرم مي كند. سيستم هاي گرمكن آب خورشيدي غير فعال از قديمي ترين و...