منو
  1. آخرین فایل ها
  2. پرفروشترین فایل ها
  3. پربازدیدترین فایل ها
پیشنهاد ارزشیابی موضوع تلاش و کسب موفقیت مدیر

پیشنهاد ارزشیابی موضوع تلاش و کسب موفقیت مدیر

پیشنهاد ارزشیابی تقویت املایی دانش آموزان ضعیف

پیشنهاد ارزشیابی تقویت املایی دانش آموزان ضعیف

پیشنهادات ارزشیابی برای زندگی مشترک با هم اتاقی ها

پیشنهادات ارزشیابی برای زندگی مشترک با هم اتاقی ها

دانلود پیشنهاد ارزشیابی دانش آموز پرخاشگر

دانلود پیشنهاد ارزشیابی دانش آموز پرخاشگر

مقاله صادرات فرش

مقاله صادرات فرش

مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي

مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي

طرح توجيهی بسته بندي ماست پاستوريزه

طرح توجيهی بسته بندي ماست پاستوريزه

مقاله طرح کاداستر

مقاله طرح کاداستر

دانلود مقاله حسابداری اجتماعی

دانلود مقاله حسابداری اجتماعی

مقاله حقوق و دستمزد

مقاله حقوق و دستمزد

مقاله توليد پسته در ايران، مشكلات  فروش وراهكارهاي توسعه صاد

مقاله توليد پسته در ايران، مشكلات فروش وراهكارهاي توسعه صاد

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

گروه محصول -> حسابداری و اقتصاد

مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتيقیمت: ۶۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 185     کد محصول :4909      حجم فایل:621,46 KB      نوع فایل :rar 

مقدمه
انسان برای تامین نایزهای روزمره خود را پیش رو داشت. ابتدا شکار و استفاده از گیاهان خودرو و سپس به مرور زمان و با فرا گرفتن فنون اولیه کشاورزی اقدام به تهیه مایهتاج خود نمود. با توجه به خطراتی که در شکار حیوانات انسان را تهدید می کرد، لذا تمایل به سمت کشاوزی بیشتر و بیشتر شد تا جایی که در گذشته ای نه چندان دور، بیشتر مردم عدی در کره زمین پیشه کشاورزی را برگزیدند. کشاورزان با سه عامل زمین، نیروی کار و آب روبرو هستند که اهمیت هر سه مورد به نوع خود بسیار مهم بوده و می باشد.
 
امروزه با مکانیزه شدن صنعت کشاورزی نوع محصولات و تنوع فصلی آنها و نیز مقدار تولید آنها تفاوتهای بسیاری بوده است با استفاده از ابزار آلاتی مانند کمباین، تراکتور و دستگاههای مخصوص شخم زنیف سم پاشی های هوایی و نیروی انسانی کمتری درگیر کشاورزی می شود که این امر موجب کاهش هزینه تولید در مجموع، و از طرف دیگر افزایش بیکاری را سبب می شود.
 
امروزه کشاورزی سنتی در مقایسه با سالهای گذشته بسیار کمتر شده است. اکثر کشاورزان یا کوچ کرده و به شهرهای بزرگ آمده اند و یا آنهایی که توان مالی داشته اند با سیستم های امروزه خود را وقف داده و از سیستم های نوین آبیاری و ماشین آلات کشاورزی استفاده می کنند.در سالهای اخیر با استفاده از تکنولوژی نانو، تولید محصولات فصلی، در تمام فصول امکانپذیری شده است که این امر بمنزله انقلابی در کشاورزی به حساب می آید. از این رو می توان گفت دیگر می توان کشاورز را به همان دیدگاه قدیم نگریست بلکه نیازمند توجه و دیدگاه علمی و دقیق می باشد.
عنوان کامل پژوهش:
 
نقش و تاثیر توسعه کشاورزی به پیشرفت صنعتی 
هدف پژوهش:
 
هدف از این پژوهش بررسی رابطه بین کشاورزی، صنعت و تاثیر متقابل آنها بر یکدیگر وضعیت کشاورزی فعلی ایران و نیز بررسی از جنبه اقتصادی مکانیزه کردن کشاورزی می باشد.
اهمیت مسئله (نظری علمی):
 
با توجه به اینکه نیاز انسان به مواد غذایی پایانی ندارد و نیاز انسان به غذا از نیازهای اساسی محسوب می شود، و نیز بیشتر نیاز از طریق محصولات کشاورزی برآورده می شود و همچنین کمبود زمین های قابل کشاورزی و اینکه بیشتر سطح زمین را آب فرا گرفته است، همه و همه بر اهمیت توجه به کشاورزی می افزاید، کشور ما ایران نیز که بیشترین سطح آنرا بیابان و کوه فرا گرفته استف و زمین های قابل کشت بسیار کمی دارد.
از سوی دیگر وضعیت آب و هوایی ایران و نیز تنوع فراوان محصولات کشاورزی و مزایایی که از قبل آن حاصل می شود مانند  نیز کاهش هزینه های وارداتی، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت اهمیت دارد.
 
سوال ها یا فرضیه های پژوهش:
۱-    توسعه کشاورزی و پیشرفت صنعتی، رابطه مستقیم دارند.
۲-    استفاده از صنعت در کشاورزی موجب تسریع توسعه کشاورزی می شود.
۳-    توسعه کشاورزی، همپای توسعه صنعت، توجیه اقتصادی دارد
۴-    پیشرفت کشاورزی و استفاده از تکنولوژی در آن موجب شکوفایی اقتصادی کشور می شود.
 
تعریف علمی متغیرهای مورد بررسی:
(متغیر های مستقل)f= متغیر تابع
متغیرهای مستقل شامل پیشرفت در کشاورزی، تاثیر کشاورزی در اقتصاد و عوامل وابسته به کشاورزی می باشد و متغیر وابسته صنعت و توسعه صنعت می باشد.
مقیاس اندازه گیری نسبی است (توسعه صنعت)، با توجه به اینکه متغیرها وابسته هستند، مقیاس اندازه گیری در این پژوهش نسبی است.
مشخص کردن نقش متغیرها
در این پژوهش: پیشرفت، در کشاورزی متغیر مستقل و توسعه صنعت به عنوان متغیر وابسته مورد بررسی قرار می گیرد.
 

نتيجه گيري و پيشنهادات

نتايج به دست آمده در ارتباط با فرضيه 1

فرضيه 1 اظهار مي دارد كه توسعه كشاورزي و پيشرفت صنعتي رابطه مستقيم دارد نتايج به دست آمده از مشاهدات پژوهشگران و نيز اطلاعاتي كه از مصاحبه ها به دست آمده است بيانگر اين مطلب است كه هر چه كشاورزي بيشتر توسعه يابد، صنعت نيز پيشرفت بيشتري خواهد داشت چرا كه منابع بيشتري براي پيشرفت صنعت به وجود خواهد آمد با افزايش جذابيت هاي كشاورزي و دادن تسهيلات و فراهم كردن سرمايه گذاري براي كشاورزان، مي توان مقدمات پيشرفت كشاورز شدن فراهم آورد، از سوي ديگر با پيشرفت صنعت، مسلما ماشين آلات و ابزار پيشرفته تري در اختيار بخش كشاورزي قرار خواهد گرفت.

بايد توجه داشت كه در صنايع مواد غذايي، كشاورزي از اهميت بسيار فراواني برخوردار است زيرا محصولات كشاورزي حكم مواد اوليه براي اين صنايع دارند، پس با توسعه كشاورزي مواد اوليه بيشتر و ارزانتر و با كيفيت تري در اختيار اين صنايع قرار خواهد گرفت كه در نتيجه محصولات با قيمت كمتر تمام مي شود، به دليل كيفيت مواد اوليه، كيفيت محصولات نيز بهتر خواهد بود و از پس تمام اينها فروش بيشتر و سود بالاتري نسبت به اين صنايع خواهد گرديد، پس با پيشرفت صنعت، كشاورزي توسعه مي يابد و با توسعه كشاورزي، صنعت نيز توسعه بيشتري مي يابد.

نتايج به دست آمده در ارتباط با فرضيه 4:

فرضيه 2 بيان مي كند كه استفاده از صنعت در كشاورزي موجب ترسيع توسعه كشاورزي مي شود اطلاعات به دست آمده از مشاهدات پژوهشگر و نيز نتايج استنباط شده از مصاحبه ها، بيان مي كند كه در مزارعي كه اقدام به مكانيزه كردن فرآيند هاي خود كرده اند، به نتايج بسيار قابل قبولي دست يافته اند، افزايش سرعت انجام فرآيند ها، انجام فرآيند ها بادقت بالاتر و با ضايعات بسيار كم در مقايسه با كشاورزي سنتي، نياز به نيوري انساني كمتر، محصولات مرغبوتر و ... از مزاياي اين مزارع مي باشد.

و حتي با استفاده از كمباين و با تراكتور مراحل پرداخت سريعتر صورت مي گيرد، و يا وقتي درمرحله كاشت سطح بيشتري شخم زده مي شود، امكان استفاده از زمين هاي بيشتر نيز فراهم مي شود اين همان توسعه كشاورزي است. استفاده از صنعت در كشاورزي يعني افزايش سرعت و حجم توليد كه همه ي اين عوامل سرعت توسعه كشاورزي را افزايش مي دهد.

پس مي توان نتيجه گرفت كه استفاده از صنعت يا مكانيزه كردن مزارع، توسعه كشاورزي را سرعت بخشيده و موجبات پيشرفت در اين زمينه را فراهم مي آورد.

نتايج به دست آمده در ارتباط با فرضيه 4:

فرضيه 3 بيان مي كند كه توسعه كشاورزيف همپاي توسعه صنعت، توجيه اقتصادي دارد.

با توجه به اطلاعات و نتايج به دست آمده از مطالعات و مصاحبه هاي پژوهشگر به اين نتيجه مي توان رسيد كه توسعه كشاورزي شد پيشرفت صنعتي رابطه مستقيم با يكديگر دارند. پس با پيشرفت يكي تا ديگري نيز پيشرفت خواهد كرد در نتيجه ي توسعه كشاورزي، و سود حاصل از آن كه شامل محصولف با مواد اوليه صنايع ديگر مي باشد، توسعه صنعتي نيز به دست خواهد آمد. توسعه صنعتي نيز با سود اقتصادي همراه خواهد بود به عنوان مثال محصول زراعي مانند زعفران، نياز به صنايع وابسته اي مانند بسته بندي، دارد. بعد از بسته بندي نياز واحد بازرگاني و فروش دارد تا محصول بسته بنيد شده در بازار شناسانده شود. بازار را شناسايي و بفروش برسد. خود واحد بازرگاني از قسمتهاي مختلفي مانند تبليغات، فروش، اداري و مالي و .... مي توان به اين نتيجه دست يافت كه در پس محصول يك زمين زراعي، مزاياي اقتصادي بسياريي نهفته است كه با توسعه بخش كشاورزي، صنعت و در پس آن اقتصاد نيز توسعه مي يابد.

با توجه به اين يافته ها مي توان نتيجه گرفت كه توسعه كشاورزي نه تنها توجيه اقتصادي دارد، بلكه به عنوان يك نياز، بايد مورد توجه ويژه قرار گيرد.

نتايج به دست آمده در ارتباط با فرضيه 4:

فرضيه 4 بيان مي كند كه پيشرفت كشاورزي و استفاده از تكنولوژي در آن، موجب شكوفايي اقتصاد كشور مي شود.

قسمت مشترك با فرضيه 4

توسعه اقتصادي، موجب افزايش امكان سرمايه گذاري دولت مي شود كه اين امر موجب شكوفايي اقتصاد كشور مي شود. لذا با پيشرفت كشاورزي، علي رغم اينكه ابتدا در ظاهر با افزايش نرخ بيكاري مواجه خواهيم شد، اما با نتايجي كه به دست مي آيد و امكان سرمايه گذاري هايي كه در صنعت به دست مي آيد، نرخ همكاري كاهش خواهد داشت.

پيشنهادات:

پيشنهادات در ارتباط با فرضيه 1:

با توجه به اينكه توسعه كشاورزي و پيشرفت صنعت رابطه مستقيم دارند توجه خاص به صنعت و سمت و سود دادن آن در جهت كشاورزي، به نحوي كه محصولاتي صنعيت نظير ماشين آلات و دستگاههايي كه به كشاورزي مربوط مي شوند را توسعه داده و اقدام به ابداع دستگاههاي جديد با تواناييهاي ويژه در ارتباط با كاشت، داشت و برداشت محصولات نماييم.

ترغيب صنعتگران به انجام چنين عواملي و نيز ترغيب كشاورزان، به مكانيزه كردن فرآيند هاي سه گانه ي كاشت، داشت و برداشت، و نيز تشويق بخش صنعت به توليد ماشين آلات مورد نياز صنعت كشاورزي توصيه مي گردد.

پيشنهادات در ارتباط با فرضيه 2:

با توجه به اينكه صفت كاربرد فراوان در كشاورزي دارد سرعت انجام فرآيند هاي 3 گانه كشاورزي (كاشت، داشت، برداشت) را به طور چشم گيري افزايش مي دهد، اين زمان به دست آمده را مي توانيم به زمين هاي ديگر اختصاص داد تا آنها را براي امور زراعت آماده كرد و يا از آنها نيز بهره برداري نمود. لذا پيشنهادات مي شود با اعطاي تسهيلات ويژه و آسانتر نمودن امور براي كشاورزان، امكان دستيابي آنها به اين ماشين آلات را فراهم آوريم تا كشاورزان نيز امكان دستيابي به زمين هاي بيشتر راداشته باشد تا كشاورزي توسعه يابد و از سوي ديگر مزاياي فراوان آن به دست آيد.

لذا پيشنهاد مي شود قيمت دستگاهها و ماشين آلات تا حد امكان كاهش يابد، واسطه ها حذف مي شوند و با دادن يارانه و سوبسيد و يا وام هاي با نرخ بهره  پايين زارعان را به استفاده از تكنولوژي ترغيب كرده.

پيشنهادات در ارتباط با فرضيه 3:

با توجه به اهميت كشاورزي در صنعت و اقتصاد كشور، توجه ويژه و خاص به اين بخش موجبات پيشرفت در زمين هاي مختلف را فراهم خواهد آورد. لذا با شناسايي مشكلات كشاورزي، بايد اقدام به رفع آنها نموده و نيز بايد با به وجود آوردن جذابيت هاي لازم از مهاجرت آنها از روستاها به شهرها جلوگيري نمود.

با توجه به مهاجرت روز افزون كشاورزان محلي و روستايي، با رفع مشكلات آنها مي توان از كاهش جمعيت فعال در بخش كشاورزي جلوگيري كرد و موجبات توسعه كشاورزي را فراهم آورد. پيش خريد محصولات، بيمه محصلوات در برابر سرمازدگي و آفت زدگي و ساير خطرهاي احتمالي از عوامل بسيار مهم مي باشد. همچنين پيشنهاد مي شود در طرحهاي دولتي و برنامه ريزي هاي كوتاه مدت و بلند مدت، براي رفع مشكلات كشاورزان و توسعه كشاورزي در كنار صنعت برنامه ريزي شود.

پيشنهادات در ارتباط با فرضيه 4:

با توجه به كشورهاي صنعتي جهان، مي توان به وضوح مشاهده كرد كه در كنار پيشرفت صنعت و تكنولوژي، كشاورزي نيز با استفاده از اين پيشرفت ها، توسعه يافته و بخش عمده اي نيروي شاغل به كار در بخش كشاورزي فعالند.

با توجه به اين مساله كه نشانگر ميزان توجه برنامه ريزان و سران كشورهاي صنعتي به كشاورزي ميباشد مي توان به اهميت اين قسمت پي برد، لذا توجه خاص دولتمردان بايد اين قسمت و قرار دادن امكان استفاده از تكنولوژي براي كشاورزان، دادن تسهيلات خريد مانند وام هاي قرض الحسنه و يا وام با نرخ بهره كم، پرداخت يارانه و سوبسيد خريد تكنولوژي و همچنين واگذاري زمين هاي ارزان قيمت به كشاورزان و مزرعه داراني كه توانايي سرمايه گذاري و يا سرماه گذاري مجدد را دارند پيشنهاد مي گردد.

ساير پيشنهادات:

با توجه به اهميت كشاورزي و نقش كليدي كه در اقتصاد كشور دارد، چه از لحاظ تامين مواد ضروري جامعه و چه از لحاظ اقتصادي كه هم ايجاد اشتغال مي كند و هم در صادرات و واردات و در تنظيم تراز ارزي نقش بسزايي دارد، توجه خاص را مي طلبد. به نحوي كه با دادن امتيازات و تسهيلات ويژه، امكان مكانيزه كردن مزارع را فراهم آورد. با توجه به افزايش روز افزون مهاجرت و كاهش سطح زير كشور، و نيز كم بودن زمين هاي قابل زراعت در مقايسه با كل مساحت كشور، بايد با رنامه ريز هاي كوتاه مدت و بلند مدت، ابتدا از مهاجرت جلوگري كرده و سپس امكان افزايش سطح زير كشت را موجب شد.

ايجاد عوامل جذب كننده، دادن امتيازات و تسهيلات به كشاورزان موجب جذب و تشويق آنها مي شود. بيمه محصولات در مقابل سرمازدگي، آفات، خشكسالي و ساير خطرات احتمالي، مي تواند از ضررهاي رايج جلوگيري نمايد، حذف واسطه ها و دلالان نيز موجب مي شود تا اصل سود نسيب خود كشاورزان شود كه خود اين امر نياز به برنامه ريزي بلند مدت دارد، كه با انجام اين امور مي توان اقدام به جذب كشاورزان نمود.

از ديگر عوامل مهم مي توان دادن تسهيلات ويژه به كشاورزان براي مكانيزه كردن مزارع خود نام برده چرا كه با ورود تكنولوژي به مزارع، با كاهش ضايعات، كاهش هزينه ها، كاهش زمان انجام فرآيندها و .... مواجه خواهيم بود. وام هاي با نرخ بهره پايين، وام با اقساط بلند مدت مشاركت و ساير راههاي مشابه براي اين منظور پيشنهاد مي گردد.   • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
  • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

برچسب ها:پایان نامه نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   پروژه نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   پیشرفت صنعتی   توسعه کشاورزی   دنلود مقاله بررسي تطبيقي رضايت از زندگي دانشجويان دختر و پسر   مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي  پروژه دانشجویی   تحقیق در مورد نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   خرید مقاله   دانلود پروژه   دانلود مقاله   دانلود مقاله در مورد نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   دانلود مقاله فارسی   دانلود مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   سایت مقاله   مقاله در مورد نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي  پایان نامه رشته مدیریت بازرگانی مقاله در مورد کشاورزی صنعتی پایان نامه نقش و تاثیر توسعه کشاورزی بر پیشرفت صنعتی دانلود پروژه نقش و تاثیر توسعه کشاورزی بر پیشرفت صنعتی نقش و تاثیر توسعه کشاورزی بر پیشرفت صنعتی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه کشاورزی نقش ترویج و آموزش کشاورزی در توسعه کشاورزی نقش و جایگاه سرمایه در توسعه کشاورزی ایران نقش و اهمیت اموزش کشاورزی در توسعه کشاورزی  كشاورزي پيشرفته  کشاورزی پیشرفته در اروپا  کشاورزی پیشرفته در آمریکا  کشاورزی پیشرفته در ایران  کشاورزی و توسعه پایدار  کشاورزی و توسعه پایدار+pdf  كشاورزي و توسعه پايدار  مجله کشاورزی و توسعه پایدار  همایش کشاورزی و توسعه پایدار  نشریه کشاورزی و توسعه پایدار  دو ماهنامه کشاورزی و توسعه پایدار  کشاورزی توسعه پایدار  دومین همایش کشاورزی و توسعه پایدار  اولین همایش کشاورزی و توسعه پایدار  کشاورزی و توسعه اقتصادی  کشاورزی و توسعه اقتصادی+pdf  کشاورزی توسعه اقتصادی  نقش کشاورزی در رشد و توسعه اقتصادی  کشاورزی در توسعه اقتصادی  نقش کشاورزی و صنعت در توسعه اقتصادی  کشاورزی و توسعه روستایی  کشاورزی و توسعه  کشاورزی و توسعه اقتصاد  اقتصاد كشاورزي و توسعه  اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی  مجله اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی  موسسه اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی  موسسه پژوهشهای اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی  موسسه پژوهشهای برنامه ریزی،اقتصاد کشاورزی وتوسعه روستایی  موسسه پژوهشهای برنامه ریزی اقتصاد کشاورزی وتوسعه روستایی  ترویج کشاورزی و توسعه روستایی  مجله ترویج کشاورزی و توسعه روستایی  نقش ترویج در آموزش کشاورزی و توسعه روستایی  ماهنامه كشاورزي و توسعه پايدار  دو ماهنامه كشاورزي و توسعه پايدار  توسعه کشاورزی و اقتصاد مقاومتی جایگزین نفت  فصلنامه اقتصاد كشاورزي و توسعه  نشریه اقتصاد کشاورزی و توسعه  مجله اقتصاد كشاورزي و توسعه  مجله اقتصاد کشاورزی و توسعه دانشگاه فردوسی مشهد  مجله دانش کشاورزی و توسعه پایدار  سایت مجله کشاورزی و توسعه پایدار  اقتصاد کشاورزی و توسعه مشهد  مجله اقتصاد کشاورزی و توسعه دانشگاه تهران  همایش کشاورزی و توسعه پایدار همدان  همایش کشاورزی و توسعه پایدار تبریز  همایش کشاورزی و توسعه پایدار شیراز  همایش کشاورزی توسعه پایدار  دومین همایش ملی کشاورزی و توسعه پایدار  اولین همایش ملی کشاورزی و توسعه پایدار  همایش توسعه پایدار کشاورزی ومحیط زیست سالم  مؤسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی  مقاله توسعه کشاورزی  مقاله توسعه پایدار کشاورزی  مقاله در مورد توسعه کشاورزی  مقالات توسعه کشاورزی  مقاله درباره توسعه کشاورزی  مقالات توسعه پایدار کشاورزی  دانلود مقاله توسعه پایدار کشاورزی  مقالات توسعه صادرات محصولات کشاورزی  توسعه كشاورزي  توسعه كشاورزي هزاره سوم  توسعه کشاورزی در ایران  توسعه کشاورزی پایدار  توسعه کشاورزی+pdf  توسعه کشاورزی چیست  توسعه کشاورزی پایدار+pdf  توسعه کشاورزی شهری  توسعه کشاورزی در روستا  توسعه کشاورزی و روستایی  شرکت توسعه کشاورزی هزاره سوم  شركت توسعه كشاورزي هزاره سوم  محصولات شرکت توسعه کشاورزی هزاره سوم  سیاستهای توسعه کشاورزی در ایران  کتاب سیاستهای توسعه کشاورزی در ایران  نقش کشاورزی در توسعه اقتصادی ایران  موانع توسعه کشاورزی در ایران  روند توسعه کشاورزی در ایران  راهکارهای توسعه کشاورزی در ایران  توسعه کشاورزی در اقتصاد ایران  توسعه کشاورزی ایران  ترویج و توسعه کشاورزی در ایران  توسعه و کشاورزی پایدار  همایش توسعه کشاورزی پایدار  مقاله توسعه پایدار کشاورزی  تعریف توسعه پایدار کشاورزی  جزوه توسعه پایدار کشاورزی  اهمیت توسعه پایدار کشاورزی  توسعه ی پایدار کشاورزی  نمونه سوالات توسعه کشاورزی پایدار  توسعه پایدار کشاورزی+pdf  توسعه پایدار کشاورزی چیست  صندوق توسعه کشاورزی چیست  سهم توسعه کشاورزی در توسعه روستایی  نقش کشاورزی در توسعه روستایی  نقش جهاد کشاورزی در توسعه روستایی  توسعه کشاورزی روستایی  نقش کشاورزی در توسعه روستا  توسعه روستایی در کشاورزی  نقش کشاورزی در توسعه پایدار روستایی  بررسی نقش کشاورزی در توسعه روستایی  اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی  مجله اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی  موسسه اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی  فرهنگ توسعه کشاورزی و روستایی  ترویج کشاورزی و توسعه روستایی  مجله ترویج کشاورزی و توسعه روستایی  چالش های اساسی توسعه پایدار کشاورزی و روستایی  پایان نامه نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   پروژه نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   پیشرفت صنعتی   تاثیر کشاورزی بر پیشرفت   توسعه کشاورزی   توسعه کشاورزی و صنعتی   چغندر قند   دانلود توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   دنلود مقاله بررسي تطبيقي رضايت از زندگي دانشجويان دختر و پسر   رابطه پیشرفت صنعتی و کشاورزی   رابطه توسعه و کشاورزی   کشاورزی در صنعت   کشاورزی و زراعت   مبارزه با موش ها   مبارزه شیمیایی   مقاله نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعتي   نقش پررنگ کشاورزی در پیشرفت صنعت   نقش کشاورزان در پیشرفت صنعت   نقش کشاورزی در پیشرفت صنعت کشور   نقش و تاثير توسعه كشاورزي بر پيشرفت صنعت - مقاله  پایان نامه توسعه کشاورزی  پایان نامه های توسعه کشاورزی  پایان نامه دکتری توسعه کشاورزی  پایان نامه تاثیر توسعه کشاورزی بر پیشرفت صنعتی  پایان نامه نقش و تاثیر توسعه کشاورزی بر پیشرفت صنعتی  
محصولات مرتبط
پاورپوینت بررسی مبانی اقتصاد مهندسی با طرح اسلایدهای زیبا

پاورپوینت بررسی مبانی اقتصاد مهندسی با طرح اسلایدهای زیبا

قیمت: 70,000 ريال کد فایل:30291
پاورپوینت بررسی مبانی اقتصاد مهندسی با طرح اسلایدهای کاملا زیبا و متفاوت باسلام. دوستان این مجموعه درباره پاورپوینت بررسی مبانی اقتصاد مهندسی میباشد که در مجموع 50 اسلاید زیبا و با گرافیک فوق العاده طراحی شده است. دوستان عزیز هنگام بازکردن فایل اصلی با پاورپوینت فایل رمزی از شما میخاد احتیاجی به وارد کردن پسورد نیست و با کلیک روی read only میتوانید وارد شده و اسلایدهارو مشاهده نمایید. پس حتما به این نکته دقت...
 پاورپوینت مشتری شناسی و برندسازی

پاورپوینت مشتری شناسی و برندسازی

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:30014
این پاورپوینت شامل23 اسلاید  می باشد. این محصول هم اکنون با پرداخت تنها 6900 تومان قابل دانلود خواهد...
پاورپوینت بورس اوراق بهادار

پاورپوینت بورس اوراق بهادار

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:30009
این پاورپوینت شامل28 اسلاید  می باشد. این محصول هم اکنون با پرداخت تنها 6900 تومان قابل دانلود خواهد...
پاورپوینت آشنايي با گروه اقتصادي و تجاري كشورهاي اسلامي

پاورپوینت آشنايي با گروه اقتصادي و تجاري كشورهاي اسلامي

قیمت: 69,000 ريال کد فایل:29990
این پاورپوینت شامل45 اسلاید  می باشد. این محصول هم اکنون با پرداخت تنها 6900 تومان قابل دانلود خواهد بود.   •سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو) •گروه هشت كشور مسلمان در حال توسعه (D-8) •سازمان كنفرانس اسلامي (OIC) •نظام جهاني ترجيحات تجاري بين كشورهاي در حال توسعه (GSTP) •اتحاديه همكاريهاي منطقه‌اي كشورهاي حاشيه اقيانوس هند...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

  • 1
  • 2

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

دانلود مقاله شهركهاي صنعتي

حجم:7005KB | بازدید :1033

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : مقدمه: اصولاً امروزه شهركهاي صنعتي بستر و شالوده رشد و ايجاد صنايع كوچك را فراهم مي كند. سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران هم به ايجاد روبناها مي پردازد و نواحي ، شهركها و مدلهاي مختلف توسعه اقتصادي نظير خوشه...

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

طرح توجيهی توليد طناب نايلوني

حجم:4886KB | بازدید :1182

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : طرح مقدماتی کارخانه تولید طناب نایلونی هر شرکت تولیدی از سه بخش کلی تشکیل شده است که بترتیب زیر می‌باشند. 1-    بخش اداری 2-    بخش حقوقی 3-    بخش فنی و تخصصی و ما در این مجموعه به توضیح...

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

مقاله بررسی سیستم فروش در شرکت کارتن مشهد

حجم:4013KB | بازدید :850

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : تاریخچه: شرکت کارتن مشهد(سهامی عام) در تاریخ 7/3/1363 تحت شمارة 3333 در ادارة ثبت شهرستان مشهد به ثبت رسید و در مرداد ماه سال 1368 بهره‌برداری آزمایشی و از ابتدای سال 1369 بهره‌برداری عملی از آن با ظرفیت 20.000 تن ورق و کارتن در...

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

مقاله كشاورزی واقتصاد روستایی

حجم:3511KB | بازدید :1591

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : منابع و عوامل توليد بخش كشاورزي   منابع اقتصادي روستاهاي ايران عمدتا شامل ؛ کشاورزي( زراعت، باغداري، دامداري ، شکار و صيد ) صنايع (دستي، روستايي، خانگي و کارگاهي) خدمات (عمومي، حمل و نقل و ...) ، دادوستد و پيله وري و...

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

تحقیق كشاورزي واقتصاد روستايي

حجم:2462KB | بازدید :1036

فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : اقتصاد روستايي اقتصاد روستايي شاخه اي از اقتصاد است که با اقتصاد کشاورزي وابستگي متقابل دارد و در کليت ، خود جزئي از اقتصاد ملي است. هر گونه تغييري در اقتصاد ملي باعث تغيير در اقتصاد روستايي خواهد شد. اقتصاد روستايي با...

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

دانلود مقاله کامل الگوريتم هاي مسير يابي

حجم:2131KB | بازدید :1077

فایل ورد قابل ویرایش 142 صفحه توضیحی مختصر از متن فایل  : مقدمه الگوريتمهاي مسيريابي در هريك از سه قرم گذشته فناوري خاصي رونق داشته باشد قرن هجدهم زمان توسعه سيستم هاي مكانيكي بزرگ به همراه  انقلاب صنعتي بود. قرن نوزدهم عصر موتور بخار بود. قرن بيستم زمان جمع آو...

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

مقاله گرم کردن آب با نیروی خورشیدی

حجم:959KB | بازدید :1015

تقريباً همه ي ما در زندگي روزمره به آب گرم شده توسط انرژي خورشيدي بر خورده ايم. تا به حال چند بار شيلنگ آب را باز كرده ايد و با آب بسيار داغ درون آن مواجه شده ايد؟ خورشيد بدون توجه به تمـايل شـما آب درون شيـلنگ را گـرم مي كند. سيستم هاي گرمكن آب خورشيدي غير فعال از قديمي ترين و...